אירועי יום הזיכרון

הטרנסג'נדרי הבין-לאומי 2018

יום שלישי, ה-20 בנובמבר

אנחנו מתכבדימות להזמינכם/ן לטקס במרכז הגאה, ערב יום הזיכרון הטרנסג'נדרי הבינלאומי ביום שני 20/11 בשעה 18:00 במרכז הגאה, גן מאיר, תל אביב. לאחר הטקס, בשעה 20:00 תתקיים צעדת נרות  לזכר קורבנות הטרנספוביה.

בעשרים בנובמבר, מאות קהילות טרנסיות ברחבי העולם יציינו את יום הזיכרון הבינלאומי לקורבנות השנאה הטרנספובית.
מאז יום הזיכרון הקודם דווחו מעל מאה מקרי רצח של אנשים טרנסג'נדרים במקומות שונים בעולם, רובן נשים טרנסיות. בנוסף למקרי הרצח, רבות ורבים מספור סובלים מאלימות, אפליה, דחייה, בריונות, ניתוק מהמשפחה ובדידות. %41 מהאנשים הטרנסג'נדרים ניסו להתאבד לפחות פעם אחת בחייהם, ובשנים האחרונות אנו עדים לעלייה במקרים המדווחים של טרנסיות וטרנסים צעירים, השולחים יד בנפשםן בשל טרנספוביה וטרנספוביה מופנמת ופנים קהילתית. השנה נפרדנו מהאקטיביסטית דניאל (דןוג) סיגאוי, וממייסדת הקהילה הטרנסית - גילה גולדשטיין, תהיה נשמתן צרורה בצרור החיים.

יום הזיכרון הטרנסג'נדרי נקבע לזכרה של ריטה הסטר, אשר רציחתה בנובמבר 1998 במסצ'וסטס הניעה את יוזמת הפרוייקט "לזכור את מתינו". כעת יום הזיכרון מצויין במאות ערים בעולם, ומאז 2001 גם בישראל. יום זה הוא האירוע הפומבי החשוב ביותר של הקהילה הטרנסג'נדרית, המוקדש לסולידריות טרנסית, להצהרה בדבר ערך חייהן של נשים טרנסיות ושל אנשים טרנסים, בזכותנו לחיות על פי רגשות הזהות שלנו, ולמאבק בטרנספוביה.


השנה נפרדנו מורד פיירברגר, איזדורה יהושע, נדיה אברהם, סוניה שווסטר,
אנו מוקירות את זיכרונן ומורשתן.

רוצות לספר על חבר, קרובת משפחה, או מישהו אחר שהייתה חשובה לכן? שלחו לנו קטע שתרצו לקרוא, שיר שתופיעו איתו, או נאמבר אמנותי שתבצעו, כולל מה תצטרכו בשבילו (פלייבק, חיבור להגברה, וכדומה) בדוא"ל (info@maavarim.org) או בדף הפייסבוק

בואו לעשות את היום הזה ביחד.

למצעד הנרות ולאירועים נוספים, כנסו לאיוונט >>

כל הזכויות שמורות למרכז הגאה, טשרניחובסקי 22א (גן מאיר), תל אביב יפו.

טלפון 03-5252896, דוא"ל office@lgbtqcenter.org.il