תליון החירות

המציאות של חברות וחברי הקהילה הטרנסית בישראל בכמה מספרים: 94% חוו מחשבות אובדניות ו-39.5% ביצעו ניסיון אובדני. 94.9% חוו הטרדה כלשהי, אך מעבר לעליה במקרי אלימות קשים ואונס, גם המציאות היומיומית של הנשים הטרנסיות בישראל קשה מנשוא. 64% חוו פיטורין או אי-העסקה, 61% סורבו לשכור דירה ו-30% עדיין מחוסרות דיור. הכל על רקע טרנסופובי. רובן לא יפנו למשפחה לתמיכה מאחר ש- 75.4% נדחו על ידי המשפחות.

 

במסגרת יום הנראות הטרנסג'נדרי הבינלאומי שחל ביום 31.3, אשר מטרתו להעלות מודעות לחברות וחברי הקהילה הטרנסית והאפליה כלפיהם בעולם ובמדינת ישראל בפרט, המרכז הגאה של עיריית תל-אביב-יפו, בשיתוף קבוצת "טרנסיות ישראל", משיקים קמפיין מיוחד להקמת המרכז הישראלי לנשים טרנסיות. תחת הכותרת "אל תסתכלו עליי תראו אותי׳׳, מטרתנו לגייס מודעות וכספים להקמת מרכז שיהווה כתובת עבור נשים טרנסיות. 

את השרשרת והתליון עם הכיתוב "For Trans Equality" (ובתרגום לעברית - "למען שוויון טרנסי"). עיצב בהתנדבות המעצב איתי לפיד. השרשרת משלבת שני גימורי מתכת (מאט ומבריק) וניתן להזמינה באחד משני סגנונות: בציפוי זהב K24 מבריק עם תליון מאט באורך 48 ס"מ + שרשרת הארכה – קצרה ואלגנטית, או בציפוי כסף אוקסיד (מושחר) לתליון עם שרשרת כסופה מבריקה באורך 80 ס"מ + שרשרת הארכה. כדי לשמור על התכשיט לאורך זמן, יש להימנע מלענוד את השרשרת בזמן שינה, רחצה או פעילות ספורטיבית. כמו כן, יש להימנע ממגע עם בושם ותכשירי טיפוח אחרים. מומלץ לאחסן במקום יבש ולא בחדר האמבטיה.

*איסוף התליון מהמרכז הגאה, גן מאיר, תל אביב בימים א'-ה' בין השעות 10:00-22:00*

 !תודה מיוחדת לכל הצוות שתרם מזמנו בהתנדבות 
יגאל אמור: בימוי וקריאייטיב
 עומר שלו: צילום ועריכה
אורן ורמוס: עיצוב
אילן ספירא: צילום סטילס
אולפני עיתון הארץ

כל הזכויות שמורות למרכז הגאה, טשרניחובסקי 22א (גן מאיר), תל אביב יפו.

טלפון 03-5252896, דוא"ל office@lgbtqcenter.org.il