הקרנת סרטים גאים קצרים בהשראת עמוס גוטמן

חמישי | 29.8 | 20:00 | תחת כיפת השמיים, גן מאיר

עמוס גוטמן (1954-1993), הקולנוען הגאה הראשון מחוץ לארון זכה לביים בחייו שלושה סרטים קצרים וארבעה סרטי קולנוע באורך מלא הנחשבים לנכס צאן ברזל בתולדות הקולנוע הישראלי. בסוף שנות השמונים, היה גוטמן הקולנוען הישראלי הראשון שסרטיו עסקו בהוויה הקווירית בתל אביב.

 

ביום חמישי, ה29.8 נקיים הקרנה חגיגית תחת כיפת השמיים בגן מאיר. נשות ואנשי קולנוע גאים, יצרו יחד אנדרטה פילמאית לאיש קולנוע ייחודי שיצר סרטים להט"בים פורצי דרך בתקופה שבה הקהילה הייתה רחוקה מלב הקונצנזוס החברתי.

 

הכניסה חופשית, אך מותנית בהרשמה מראש.

*מומלץ להגיע עם מחצלת או שמיכה לישיבה (:

 

גוטמן כפול חמש >> חמש אפיזודות שונות שנוצרו בהשראת סיפור חייו וסרטיו של הבמאי עמוס גוטמן. העלילות השונות בפרויקט נעות בין ז'אנרים וסגנונות קולנועיים שונים:

 

◀ סיון לוי תיקח אותנו עם סרטה My Funny Valentine אל "בר 51" ותפגיש אותנו עם אפולוניה גולדשטיין בגילומה של גילה גולדשטיין. עוד משתתפות: רבקה מיכאלי, ששיחקה ב"חסד מופלא" (1992) וסמדר קילצ'ינסקי, כוכבת הסרט "בר 51".

 

◀ יואב ענבר ייקח אותנו אל תחילת שנות ה- 80 לסיפורו של ילד חיפאי טוב לב המחליט לעשות את הדרך מחיפה ל"גן ההומואים" בתל אביב, גן העצמאות.

 

◀ בני הזוג רוני אלמוג ואמיל ריי בסרט על במאי קולנוע בגיל העמידה המדבר עם הבמאי הצעיר של "נגוע" (1983) ותוהה מה השתנה בחיים הלהט"בים בשלושים השנים שחלפו.

 

◀ יואב בריל יתחקה בסרט אנימציה אחרי אחד המנהגים הכי אינטימיים וציבוריים שיש – שני גברים מחזיקים ידיים.

 

◀ הבמאית סטפני אברמוביץ' תפגיש אותנו עם אמו של עמוס, קטי גוטמן – עשרים שנים חלפו מאז שבנה היחיד נפטר ממחלת האיידס. היום, לראשונה, היא מעזה לגעת בפצעי העבר.

 

בימוי: סיון לוי, יואב ענבר, רוני אלמוג ואמיל ריי, יואב בריל, סטפני אברמוביץ' ומיש. פרויקט קולנועי ייחודי שהופק על ידי הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע גאה ובתמיכת קרן רבינוביץ'.

 

על קטעי המעבר המחברים בין הסרטים ומתארים את רוחו של עמוס גוטמן המסיירת בתל אביב של המאה ה-21 אחראי האנימטור מיש.

*מומלץ להגיע עם מחצלת או שמיכה לישיבה (:

 

יום חמישי | 29.8 | 20:00 | גן מאיר

לפרטים נוספים >> 03-5252896 (שלוחה 0)

 

הכניסה חופשית, אך מותנית בהרשמה מראש >>

כל הזכויות שמורות למרכז הגאה, טשרניחובסקי 22א (גן מאיר), תל אביב יפו.

טלפון 03-5252896, דוא"ל office@lgbtqcenter.org.il