כנס נפש גאה בגוף בריא 4

יום חמישי
19:30 מופע עידו טלמור, מופע מחול "Loveis sound" - הקשיים, החלומות, הסודות והמילים שרק מוזיקה יכולה להסביר. הצצה אל תוך חיי הרווקות, הלילה והדייטינג בחיפוש אחר אינטימיות.

20:00 פאנל בנושא: בין רכיבי זהות לזהות מורכבת, בהנחיית דפנה גרינר מנהלת היחידה לייעוץ וטיפול במרכז הגאה ובהשתתפות:
סטיב ברזילי - טרנסג'נדר שמאובחן על הרצף האוטיסטיטי
נדב שוורץ - הומו דתי
נופר זוהר - אימא, פוליאמורית, ביסקסואלית
עידו טלמור - אמן יוצר, רקדן, הומו ואקטיביסט

יום שישי
9:30 התכנסות


10:00 גיבוש זהות ופירוקה כתהליך התפתחותי
כבני אנוש אנו נוטים לחפש הגדרת זהות יציבה ואיתנה. גם השיח מקצועי-טיפולי נשען על מודלים המציבים בסוף תהליך אישי גיבוש של זהות יציבה וברורה. בהרצאה נבחן באילו מקומות אנו אכן זקוקים לאימוץ זהות מוגדרת ובאילו מקומות דווקא זהות אחידה מבטלת חלקים שונים מהעצמי ולא מאפשרת התפתחות // מר ירון גל, עו״ס (MSW). מטפל ביחידה לייעוץ וטיפול של המרכז הגאה, מנהל דירות המעבר לצעירות.ים טרנס* בהפעלת עמותת אותות ומרצה מן החוץ בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית.

11:00 עמימות גופנית-חברתית בחייהם של אינטרסקסואלים
אינטרסקסואלים ממוסגרים בתוך שיח ביו-רפואי אשר מאבחן ומטפל בגופם באופן שנוי במחלוקת. ההרצאה תעסוק בהתמודדות של אינטרסקסואלים עם גופם בהשלכות על מיקומם החברתי // ד"ר לימור מעודד דנון, פוסט דוקטורנטית ב"עמיתי מרטין בובר במדעי הרוח והחברה" באוניברסיטה העברית. עוסקת בין היתר בתחומים של סוציולוגיה של הגוף, סוציולוגיה של הרפואה ופנומנולוגיה.

12:00 הפסקה

12:15 קוויריוּת פריונית (?)
הלחץ שמופעל עלינו בדרכים גלויות וסמויות להיות הורים, מצמצם את מרחב התנועה של רבות ורבים מאיתנו בהכרעה שאמורה להיות אישית ושתשפיע על חיינו מרגע הלידה/אימוץ ואילך. ההרצאה תידון בשאלות על רצון והיעדר רצון להיות הורים, ובקשר שבין חרטה להורות ולאי-הורות // ד"ר אורנה דונת, סוציולוגית ופעילה פמיניסטית; מחברת הספרים "ממני והלאה" ו"בכייה לדורות". מחקריה עוסקים באי-אימהוּת ובחרטה על אימהוּת מנקודת מבט סוציו-פוליטית.

13:15 פוליאמוריה - פרקטיקה או זהות?
האם מונוגמיה וא-מונוגמיה זו הבנייה תרבותית חברתית או האם מדובר בזהות, בחלק בלתי נפרד ובלתי ניתן לבחירה? ההרצאה תידון בסוגי מערכות יחסים לא מונוגמיות, ובסוגיות העיקריות שעולות סביב העבודה הטיפולית עם זוגות שרוצים לחיות פתוח // ד"ר מאשה הלוי, מאמנת אישית ומגשרת ומנחה זוגית. מומחית ליחסים לא מונוגמיים בהסכמה. מחברת הספר "לחיות פתוח", כנרת זמורה ביתן, 2018.


 

חמישי | 14.2 | 19:30 | המרכז הגאה, גן מאיר

שישי | 15.2 | 9:30 | המרכז הגאה, גן מאיר

כנס "נפש גאה בגוף בריא" יוצא לדרך בפעם הרביעית, והפעם יעסוק באחרות במרחב הלהט"בי.

להרשמה לכנס:

כל הזכויות שמורות למרכז הגאה, טשרניחובסקי 22א (גן מאיר), תל אביב יפו.

טלפון 03-5252896, דוא"ל office@lgbtqcenter.org.il